יתרונותיו של משרד עורכי דין מול עו"ד עצמאי

לצערנו הרב, לא פעם אנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין על מנת להתמודד עם בעיה משפטית מסוימת, זה יכול להיות עורך דין לענייני גירושים, עורך דין מקרקעין, עורך דין שמתמחה בתחום של בנייה, נדל"ן או תמ"א 38 וזה יכול להיות עורך דין צבאי שיעזור לנו בעניינים שונים אל מול רשויות הצבא.

אז עולה השאלה האם להיעזר במשרד עורכי דין על כל המשתמע מכך, כפי שנוכל לראות בהמשך או בעורך דין עצמאי אשר פועל לבדו. כידוע בישראל יש לא מעט עורכי דין משתי האפשרויות, ואין זו בעיה לבחור אחד מהם, השאלה היא מה אנחנו נעדיף. במאמר זה נציג את היתרונות של משרד עורכי דין על פני עורך דין עצמאי, על מנת שתוכלו לקבל את הכלים לעשות את הבחירה הנכונה והטובה עבורכם.

לפני שנתחיל בהצגת היתרונות השונים, חשוב להבהיר, בכל מקרה בו אנחנו זקוקים לעורך דין, שוב לא משנה אם זה עורך דין גירושים, מקרקעין, עורך דין בתחום החקלאי או עורך דין צבאי, גם אם אנחנו בוחרים במשרד עורכי דין כפי שמומלץ לעשות, חשוב שנדע לבחור את המשרד הנכון, משרד שאנחנו יכולים לסמוך עליו, משרד שאנחנו יודעים שיהיה איתנו לאורך כל הדרך וידע לטפל בבעיה שלנו בזמן קצר ובצורה יעילה.

היתרונות של משרד עורכי דין

על מנת להמחיש את היתרונות בצורה טובה, אנחנו נשתמש בדוגמא של השכרת שירותיו של עורך דין בתחום של מקרקעין. מדובר בתחום סבוך מאוד, יש הטוענים שהוא הסבוך ביותר בעולם המשפט. כאן יבואו היתרונות של משרד עורכי דין לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.

  • יתרון ראשון – כח אדם

כשמדובר במשרד של עורך דין עצמאי, אז מן הסתם, כוח האדם הוא מצומצם ומינימאלי. במשרד עורך דין שמתעסק במקרקעין, תמצאו עוזרים משפטיים רבים, עורכי דין שיכולים לעזור ולייעץ אחד לשני, אנשי מקצוע מתחומים שונים. כלומר המעטפת שהלקוח מקבל היא הרבה יותר גדולה ומאפשרת לבצע עבודה יותר יעילה ומהירה.

  • יתרון שני – צוות מומחים

משרדי עורכי דין עובדים עם צוות מומחים שיספקו חוות דעת, יעזרו לעבור על החומר, יפרשו אותו ועוד. מדובר בצוות איכותי שבלעדיו לא ניתן לקיים את התיק. לעורך דין עצמאי יהיה מאוד קשה להגיע לצוות כזה שלא נדבר על להחזיק אותו מבחינת עלויות.

  • יתרון שלישי – זמינות

אם מדובר בעורך דין עצמאי, סביר להניח שהזמינות שלו לקחת תיק גדול בתחום מקרקעין היא לא גבוהה, מהסיבה הפשוטה שיש לו עוד תיקים ולקוחות. במשרד עורכי דין לעומת זאת יש מספיק כוח אדם שיכול לטפל בתיק ולהעניק לו את מלוא תשומת הלב. צריך לזכור שלעבוד על תיק מקרקעין או כל תיק אחר, זו הרבה עבודה מקדימה ולאחר מכן זו עבודה ארוכה מול הצד השני וכן מול בית המשפט. זה דורש זמן, כסף וכוח אדם. את כל זה יש למשרד עורכי דין.